Dysponujemy oprogramowaniem do odczytu kodów
błędów w większości samochodów.

Niewątpliwą zaletą samochodowej diagnostyki komputerowej jest możliwość szybkiego
rozpoznania stanu technicznego poszczególnych układów i zespołów w samochodzie
bez konieczności demontażu i naruszania jakichkolwiek jego elementów.

Możliwość zdobycia informacji o wielu usterkach zawdzięczamy właśnie komputerowi i diagnostyce komputerowej.

Komputer pokładowy samochodu poprzez charakterystyczny dźwięk oraz pojawiające się na wyświetlaczu na desce rozdzielczej komunikaty informuje kierowcę o konieczności uzupełnienia płynu w chłodnicy, płynu do spryskiwacza czy też o tym, że właśnie spaliła się żarówka i trzeba ją wymienić. Czasem pojawia się kontrolka „check engine” i jedynie w warsztacie możemy się dowiedzieć, co się za nią kryje. Wtedy mechanik zwykle informuje klienta, że „samochód trzeba podłączyć do komputera i sprawdzić, co się dzieje”. Oznacza to, że zostanie przeprowadzona właśnie diagnostyka komputerowa

Samochodowa diagnostyka komputerowa to czynność polegająca na podłączeniu specjalnego komputera diagnostycznego (zwanego również testerem diagnostycznym) do komputera sterującego samochodem. Usługa ta pozwala dowiedzieć się, w jakiej kondycji aktualnie znajduje się samochód, czy parametry odbiegają od pożądanych, czy i gdzie dokładnie występują usterki oraz jakie są ich przyczyny, by następnie sprawnie je usunąć.

Korzystamy z interfejsu CDIF za pomocą którego łączymy się z komputerami w samochodach za pomocą standardów OBD, OBD2, ADS. Kasujemy inspekcje olejowe. Diagnozujemy marki: Audi, BMW, Citroen, Mercedes, Opel, Renault, Peugeot, Volkswagen, i wiele innych. Badania przeprowadzamy na stanowisku wyposażonym w urządzenia diagnostyczne najnowszej generacji, m. in urządzenie do kontroli geometrii HWA G-18 ITS.

Stacja diagnostyczna

Stacja diagnostyczna